UDGIVELSE: Baggrunds Kabinet Objekthistorier FOKUS: Historien til forhandling Internetarkivet

Redaktionen

Anne Sofie Christensen-Dalsgaard, født i 1984. Uddannet cand.public fra SDU. Bor i København.
Email: annesofiedalsgaard@baggrund.com

Thomas Stavning Erslev, født 1990. Ph.d.-studerende i idéhistorie og medicinshistorie. Bor i Århus.
Email: thomas.erslev@baggrund.com

Kasper Mikael Jacek, født i 1989. Studier i idéhistorie, russisk og Analytisk journalistik. Bor i København.
Email: kasperjacek@baggrund.com

Sigurd Klint, født i 1991. Studier i historie. Bor i København.
Email: sigurd@baggrund.com

Steffen Krejberg Knudsen, født i 1987. Cand.mag. i idéhistorie og litteraturhistorie. Bor i København.
Email: steffenkrejberg@baggrund.com

Martin Kristensen, født i 1989. Cand.mag. i historie og statskundskab. Bor i København.
Email: martin@baggrund.com

Jonas Krogh Madsen, født i 1989. Studier i idéhistorie og statskundskab. Bor i København.
Email: jonasbaggrund@gmail.com

Dann Grotum Nielsen, født i 1994. Studier i idéhistorie. Bor i Leeds.
Email: dann@baggrund.com

Ludvig Goldschmidt Pedersen, født i 1994. Studier i idéhistorie. Bor i London.
Email: ludvig@baggrund.com

Emilie Sort Mikkelsen, født i 1994. Studier i historie. Bor i København.
Email: emilie@baggrund.com

Marie Weis Steenkjær, født i 1991. Studier i kunsthistorie og filosofi. Bor i København.
Email: marie.weis@baggrund.com

Niklas Tørring, født i 1992. Cand.mag. i idéhistorie. Bor i Århus.
Email: Niklas.torring@baggrund.com

Frederik Forrai Ørskov, født i 1991. Cand.mag. i historie. Bor i Aalborg.
Email: frederik@baggrund.com